به دنبال چه چیزی هستید؟

روش‌های مناسب نگهداری ارز دیجیتال

نگهداری ارز دیجیتال

برای فهم این نکته اساسی که نگهداری ارز دیجیتال چه اهمیتی دارد، همین جمله کفایت میکند که هر ساله میلیون ها دلار بیت کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال به دلیل سهل انگاری کاربران یا عدم آگاهی معامله‌گران از بهترین راه‌های نگهداری ارز دیجیتال، از بین می‌روند! آکادمی رمزعلی با همکاری تی سی استور ، همواره در تلاش بوده‌اند تا به‌روز ترین اطلاعات را برای آموزش به کارابران این حوزه استفاده کنند. برای ذخیره ارز دیجیتال، امن‌ترین گزینه میتواند انتخاب ذخیره سازی آفلاین با استفاده از کیف پول سخت افزاری باشد. این کیف پول ها بسیار امن تر از کیف پول نرم افزاری و آنلاین هستند. با ذخیره دارایی‌ها بر روی سخت افزار فیزیکی ایمن که به اینترنت متصل نیست، می توانید خطرات احتمالی را کاهش دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، به اینستاگرام تی سی استور مراجعه فرمایید.

کیف پول سخت افزاری چیست؟

برخلاف کیف پول‌های نرم‌افزاری که در برابر حفره‌های امنیتی و هکرها آسیب‌پذیر هستند، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری آفلاین ساخته شده‌اند تا دیگر مجبور نباشید به نرم‌افزار رایانه‌ یا موبایل‌ خود برای نگهداری کلیدهای خصوصی خود اعتماد کنید. کیف پول‌های سخت‌افزاری کلیدهای خصوصی شما را روی یک دستگاه فیزیکی با سیستم‌افزار تخصصی ذخیره می‌کنند که از دسترسی به کلیدهای خصوصی شما جلوگیری می‌کند.

نوع کار این کیف پول‌ها بدین شکل است که رایانه شما با کیف پول سخت افزاری ارتباط برقرار می‌کند و تراکنش‌های بیت کوین را به دستگاهی که قرار است عملیات تایید را انجام دهد ارسال می‌کند. سپس به عنوان تراکنش های تایید شده به رایانه شما بازگردانده می شود. به این ترتیب، کلیدهای خصوصی شما هرگز در رایانه شما وجود ندارند و در برابر انواع ویروس‌ها و عوامل فیشینگ مصون هستند.

 

چرا نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی خطرآفرین است؟

شما می توانید ارز دیجیتال خود را در یک صرافی بگذارید و این کاری است که تعداد زیادی از کاربران این حوزه انجام می دهند. این امر به ویژه برای معامله گران رایج است تا بتوانند به سرعت آن را بین دارایی های دیجیتال مختلف مبادله کنند. اما مسئله این است که وقتی ارز دیجیتال خود را در یک صرافی رها می‌کنید، شما به عنوان صاحب دارایی به کلیدهای خصوصی خود دسترسی ندارید! به این معنی که صرافی ممکن است از نظر فنی هک شود یا ورشکست شود و شما دیگر به کیف پول صرافی دسترسی ندارید و در واقع دارایی خود را به کل از دست خواهید داد.

نکته اینجاست که مردم دقیقا ارزهای دیجیتالشان را به دلیل نحوه ذخیره آن از دست می‌دهند. به عنوان مثال، بسیاری از مردم ارز دیجیتال خود را به صورت آنلاین در صرافی‌ها ذخیره می‌کنند. در انجام این کار، آنها برای حفظ امنیت دارایی‌های خود به صرافی متکی هستند. مطمئناً امروزه صرافی‌های معتبری در جهان فعالیت می‌کنند اما موارد زیادی در طول دهه گذشته وجود داشته است که صرافی‌ها دارایی‌های کاربران خود را دزدیده‌اند یا نتوانسته‌اند از انجام این کار توسط هکرها جلوگیری کنند. هنگامی که می‌خواهید یک ارز دیجیتال مانند بیت کوین را ذخیره کنید، می‌توانید این کار را با ذخیره دارایی‌های خود در یک کیف پول سخت افزاری انجام دهید. نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی را به طور کل فراموش کنید.

 

کلید خصوصی کیف پول در نگهداری ارز دیجیتال چیست؟

کلید خصوصی شما پاسپورت ورود شما به اکوسیستم یک ارز دیجیتال است. از بسیاری جهات، دقیقاً مانند یک کلید واقعی است که با آن می توانید قفل سرمایه خود را برای خرج کردن باز کنید. اگر شخص دیگری به آن دست پیدا کند، می‌تواند ارز دیجیتال شما را بدزدد. اگر کلید را گم کنید، دسترسی به سکه های خود را از دست می‌دهید چراکه هیچ دکمه Forget Password در یک محیط غیرمتمرکز وجود ندارد. همچنین بانکی وجود ندارد که بتوانید با آن تماس بگیرید تا تراکنش های اشتباهی را معکوس کنید.

نکته اصلی این است که کلیدهای خصوصی باید مخفی و ایمن نگه داشته شوند. آنها برای کاربران ارزهای دیجیتال بسیار ارزشمند هستند. جای تعجب ندارد که هکرها و کلاهبرداران دائماً در تلاش برای سرقت آنها با استفاده از تکنیک های فیشینگ یا بدافزار میباشند. ذخیره کردن کلیدهای شما ساده است ؛ آنها فقط رشته‌ای از اعداد و حروف هستند. با این حال، برای استفاده از کلیدها برای جابه‌جایی وجوه، باید روی دستگاهی قرار داشته باشند که اثبات کند می‌توانید کوین‌های خود را خرج کنید.

 

 

کیف پول سخت افزاری، چگونه از ارز دیجیتال نگهداری میکند؟

ویروس هایی وجود دارند که کلیدهای خصوصی بیت کوین را با شناسایی کلیدها و ارسال آن برای هکرها هدف قرار می دهند. این ویروس ها سال‌هاست که وجود دارند و با گذشت زمان پیچیده‌تر می شوند. با کیف پول‌های سخت‌افزاری، خروج کلیدهای خصوصی شما بخاطر آفلاین بودن این کیف پول‌ها به کل منتفی میشود و آنها به یک مدافع عالی در برابر این نوع حمله تبدیل شده‌اند.‌ همچنین، یک کیف پول سخت افزاری می تواند با چندین بلاک چین به طور همزمان کار کند. این به شما امکان می‌دهد اتریوم و سایر آلتکوین‌ها را مدیریت کنید.اای

 

در نتیجه استفاده از کیف پول سخت افزاری می‌تواند آرامش خاطر را برای کاربر فراهم کند. تلاش برای مدیریت کلیدهای خصوصی، باعث شده تا کیف پول‌های نرم‌افزاری و سایر برنامه‌های مرتبط با صرافی‌ها استرس‌زا باشند تا مطمئن شوید رایانه یا موبایل شما بسیار ایمن باقی می‌ماند. با یک کیف پول سخت افزاری، می توانید مطمئن باشید که بیت کوین شما ناخواسته جابه جا نمی شود. یک کیف پول سخت افزاری آفلاین = سطح دیگری از اطمینان را در روش ذخیره سازی  و نگهداری ارز دیجیتال شما فراهم می کند.

 

مزایای کیف پول سخت افزاری

به طور خلاصه مزایای کیف پول های سخت افزاری را در مقایسه با کیف پول های نرم افزاری میتوان در زیر مشاهده کرد ؛

  • امنیت

تا به امروز، کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌ترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی شما هستند، زیرا در برابر ویروس‌ها حساس نیستند.

  • مالکیت

داشتن کیف پول سخت افزاری به شما این امکان را می دهد که در حفاظت از بیت کوین و ارزهای دیجیتال خود تنها متکی به خودتان باشید و نیاز به هیچ سیستم یا نفر سومی ندارید.

  • اندازه فیزیکی

از آنجایی که کیف پول سخت افزاری کوچکتر از یک کامپیوتر است، ذخیره کردن کلیدهای خصوصی روی کیف پول سخت افزاری نگهداری بیت کوین و ارزهای دیجیتال را در صورت نیاز آسان تر می کند.

 

معایب کیف پول سخت افزاری

از سوی دیگر در اینجا برخی از معایب کیف پول های سخت افزاری در مقایسه با کیف پول های نرم افزاری وجود دارد ؛

  • 1- تجربه کاربری

تجربه کاربری کیف پول‌های سخت افزاری معمولا ضعیف‌تر از کیف پول‌های نرم افزاری است. ممکن است مدتی طول بکشد تا بفهمید کیف پول سخت افزاری شما چگونه کار می کند و همیشه به مرحله بازیابی و یا راهنمایی اتصال کیف پول سخت افزاری خود نیاز خواهید داشت. که این مساله در کیف پول نرم افزاری به دلیل آسان بودن کار کردن با آن، تقریبا منتفی است.

  • 2- هزینه اولیه 

کیف پول های سخت افزاری گران تر از کیف پول های نرم افزاری هستند و اگر قصد دارید بیت کوین خود را به طور مداوم خرید و فروش کنید و قصد نگهداری بلندمدت آن را ندارید، این هزینه اولیه ممکن است ارزشمند به نظر نرسد.

 

چگونه می توانم کیف پول سخت افزاری بخرم؟

راه‌های متعددی از جمله فروشگاه های آنلاین رایج مانند TcStore وجود دارد که می توانید کیف پول سخت افزاری خریداری کنید. اگر قصد خرید یک کیف پول سخت افزاری را دارید که فقط برای ذخیره ارز دیجیتال استفاده می شود، کیف پول‌های سخت افزاری با کیفیت مختلفی وجود دارد که بسته به سلیقه و نیازهایتان میتوانید انتخاب خود را انجام دهید. لجر نانو ایکس گزینه خوبی است. در مورد کیف پول های ارز دیجیتال چندین برند معتبر از جمله ترزور، الیپال، سیف پل، لجر، کول ولت و… میتوانید در تی سی استور اطلاعات لازم را کسب کنید.

برای خرید، ذخیره یا ارسال بیت کوین نیازی به داشتن کیف پول سخت افزاری ندارید. اما کیف پول های سخت افزاری می توانند با کاهش خطر سرقت بیت کوین شما، امنیت را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. برای خرید کیف پول سخت افزاری ، کلیک کنید.

 

نگهداری ارز دیجیتال

نگهداری ارز دیجیتال

مقایسه کیف پول سخت افزاری و کیف پول نرم افزاری

بنابراین نکاتی که گفته شد، کیف پول‌های سخت افزاری از هر نظر بهتر از کیف پول نرم افزاری هستند، درست است؟ اما به این سادگی نیست. بهترین کیف پول‌های نرم‌افزاری ارز دیجیتال انتقال کوین و توکن‌ها را به شکل شگفت انگیزی آسان می‌کنند و ویژگی‌هایی مانند قابلیت «استیک کردن» برای کسب درآمد غیرفعال را ارائه می‌دهند. بنابراین اگر قصد انتقال مکرر ارزهای دیجیتتل را دارید، نگه داشتن مقدار کمی ارز دیجیتال در کیف پول نرم افزاری ایده بدی نیست. حتی می‌توانید یک کیف پول سخت‌افزاری را با نرم‌افزار ارز دیجیتال عالی مانند Exodus ترکیب کنید تا از امنیت بالا بهره ببرید و در عین حال نرم‌افزاری را که Exodus ارائه می‌کند، دریافت کنید.

اما به هرحال فراموش نکنیم کیف پول سخت افزاری بالاترین سطح امنیت را ارائه می دهند. حتی برای مقادیر کم، کیف پول های سخت افزاری سرمایه گذاری خوبی هستند زیرا از کلیدهای خصوصی شما محافظت می کنند و به شما آرامش می دهند که در هنگام استفاده از کیف پول نرم افزاری امکان پذیر نیست. مطمئناً نمی‌خواهید در شرایطی گرفتار شوید که قیمت ارز دیجیتال شما افزایش می‌یابد اما مقدار زیادی از کوین خود را به‌طور ناامن ذخیره کرده‌اید!